Nieuw sanctiemeldformat per 1 juli 2022
Per 1 juli 2022 lanceert DNB een nieuw sanctiemeldformat en kunnen instellingen hun sanctiemeldingen via het Digitaal Loket Toezicht indienen.
Lees meerU gebruikt een verouderde browser. DNB.nl werkt het beste met:
Is een pensioenfonds verplicht reserve aan te houden voor het 15-jarenpensioen?
Het 15-jareninhaalpensioen dat in het kader van vut, Prepensioen en levensloop (VPL) kan worden toegezegd, speelt zich af tussen sociale partners. Doordat de toezegging arbeidsvoorwaardelijk is, zouden pensioenfondsen hier geen reservering voor mogen aanhouden. Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft echter bepaald dat een pensioenfonds een VPL- reserve voor dit 15-jarenpensioen mag vormen, omdat het een reserve betreft die ooit omgevormd zal worden tot pensioen.
Het vormen van een reserve voor het 15-jarenpensioen wordt gezien als een activiteit van een pensioenfonds ‘in verband met pensioen’ en is daarom niet in strijd met het verbod op nevenactiviteiten, art 116 Pensioenwet (Pw). Een VPL-reserve telt niet mee voor de vaststelling van het eigen vermogen van het fonds.
Sector(en)
Per 1 juli 2022 lanceert DNB een nieuw sanctiemeldformat en kunnen instellingen hun sanctiemeldingen via het Digitaal Loket Toezicht indienen.
Lees meerSinds begin dit jaar kunt u kiezen of u onze toezichtnieuwsbrieven direct, wekelijks of maandelijks krijgt. Veel abonnees kozen er inmiddels voor om onze directe nieuwsservice te gebruiken.
Lees meerOp 30 juni aanstaande organiseren wij een informatiebijeenkomst over toetsingen, waarin we u bijpraten over het toetsingsproces en we graag uw vragen over het toetsingsproces en het toetsingsgesprek beantwoorden.
Lees meer