Verouderde browser

U gebruikt een verouderde browser. DNB.nl werkt het beste met:

24 februari 2011 Toezicht

Toezicht

Vraag:

Mag de pensioenregeling bij een vaste opbouwperiode worden gemaximeerd tot 40 deelnemersjaren?

Antwoord:

Ja, de pensioenregeling bij een vaste opbouwperiode kan worden gemaximeerd tot 40 deelnemersjaren.

Voor deelnemers die meer dan 40 pensioenjaren tellen, vervalt op een gegeven moment de nieuwe opbouw. Die situatie is zodanig specifiek dat de gelijke behandeling van de deelnemers daar niet onder lijdt. Er is geen directe koppeling aan leeftijd. Bij de toetreding op 24 jaar kun je doorbouwen tot 64 jaar, bij de toetreding op 27 jaar tot 67 jaar enz. De maximering op 40 meetellende pensioenjaren is dan deel van de pensioenovereenkomst (artikel 17 Pensioenwet).

Bij een vaste opbouwperiode van 21 tot 61 jaar (en latere pensioendatum) is het niet akkoord dat een deelnemer bij een latere toetreding geen 40 jaren meer kan volmaken terwijl hij nog gewoon werkzaam is.

Volgens de Wet gelijke behandeling op grond van leeftijd bij de arbeid moeten mensen in dezelfde leeftijd, van hetzelfde geslacht en in dezelfde situatie, gelijk behandeld worden. In dit geval wordt iedereen gelijk behandeld, omdat voor alle deelnemers dezelfde jaarlijkse opbouw beschikbaar is.