Waarschuwing: oplichters actief! Oplichters bellen of e-mailen u en doen alsof ze van De Nederlandsche Bank zijn. Ga hier niet op in! Wij bellen of e-mailen u nooit. En wij vragen u nooit om gegevens of om geld over te maken. Lees meer

Geldautomaten van DNB verbeteren toegang tot contant geld op Saba en Sint-Eustatius

Persbericht

Op Saba en Sint-Eustatius zijn deze week de eerste geldautomaten van De Nederlandsche Bank (DNB) geopend. Daardoor wordt het voor inwoners, ondernemers en bezoekers makkelijker om contant geld op te nemen.

Gepubliceerd: 03 juli 2026

Jonathan Cash Withdrawal

Contant geld is op de eilanden een veelgebruikt betaalmiddel. Daarom breidt DNB haar diensten uit met contant geldvoorzieningen in Caribisch Nederland. DNB doet dit samen met het Openbaar Lichaam Saba, het Openbaar Lichaam Sint-Eustatius en de geldautomatenaanbieder Brink’s.

Op maandag 29 juni vond de feestelijke opening plaats van de DNB-geldautomaten op Saba. Gezaghebber van Saba Jonathan Johnson deed de eerste geldopname in het bijzijn van DNB's Directeur Betalen & Cash, Inge van Dijk. Op donderdag 2 juli volgde de officiële opening van de geldautomaten op Sint-Eustatius door gezaghebber Alida Francis en Inge van Dijk.

De eerste extra geldautomaten markeren een mijlpaal waarmee DNB een stap zet in het verbeteren van de beschikbaarheid, bereikbaarheid en betaalbaarheid van contant geld. Dat is van groot belang voor bewoners, ondernemers en bezoekers van Saba en Sint-Eustatius. Er wordt op Saba en Sint-Eustatius met de Amerikaanse dollar betaald en de geldautomaten zullen dan ook dollar-bankbiljetten uitgeven. Saba en Sint-Eustatius beschikken al over twee geldautomaten van commerciële banken. Daar komen per eiland vier extra automaten van DNB bij om de beschikbaarheid te verbeteren.  

Meer informatie over betalingsverkeer in Caribisch Nederland vindt u hier: Betalingsverkeer | De Nederlandsche Bank

 

Ontdek gerelateerde artikelen