‘Slavernij vergeet je niet’

Podcast

In 2022 heeft DNB excuses uitgesproken voor haar betrokkenheid bij het slavernijverleden, een fonds opgericht en maatregelen genomen. We zijn een paar jaar verder. Hoe staat het ervoor?  

Gepubliceerd: 09 september 2025

De ingang van het Tula museum. Bovenaan staat het podcast logo van "De Nieuwe Schatkamer" met een microfoon en een schatkist.

Het slavernijverleden werkt door in mensen en in de samenleving. We kunnen en willen niet wegkijken voor onze rol in de geschiedenis. Hoe gaat het met de verschillende projecten en wat gaat er nog gebeuren? Ruud Slotboom en Nesrine Madidi praten erover met Peggy Brandon (een van de kwartiermakers Nationaal Slavernijmuseum) en Bianca Tjon Atsoi (DNB).

In de rubriek De Prijsvraag vraagt Sophie Rutenfrans aan Jeanne Henriquez, directeur van het Tula Museum op Curaçao, hoe het zit met de naamgeving van 1 juli.

Beluister het in aflevering  7 van onze podcast De Nieuwe Schatkamer van De Nederlandsche Bank.

‘Slavernij vergeet je niet’


Gast: Peggy Brandon (Mocca) en Bianca Tjon Atsoi
Presentatie: Ruud Slotboom, Nesrine Madidi, Sophie Rutenfrans 
Montage: Ruud Slotboom 

Ontdek gerelateerde artikelen