Nieuw Handhavingsbeleid toezichtrapportage DNB
Op 3 mei is de nieuwe beleidsregel ‘Handhavingsbeleid DNB voor tijdige indiening van toezichtrapportages’ in werking getreden.
Lees meerU gebruikt een verouderde browser. DNB.nl werkt het beste met:
Klimaatrisico’s krijgen nadrukkelijker plaats in het risicobeheer van banken. Om deze risico’s goed te kunnen managen, heeft DNB voor banken een Good Practice opgesteld met handvatten voor de integratie van klimaatgerelateerde risico’s in de governance, het risicomanagement en de verslaggeving van banken. In een Q&A hebben we onze interpretatie gegeven van hoe bestaande wetgeving van toepassing is op klimaatgerelateerd risicomanagement.
Banken kunnen kwetsbaar zijn voor de fysieke gevolgen van veranderend weer (fysieke risico’s) en voor de gevolgen van een overgang naar een klimaatneutrale economie (transitierisico’s). Gezien de potentiële impact van deze klimaatgerelateerde risico’s verwacht DNB dat banken de invloed hiervan op hun risicoprofiel analyseren en beschrijven. Indien er sprake is van een materieel risico verwacht DNB dat banken deze risico’s – zoals elk ander conventioneel risico - beheersen.
DNB heeft de Q&A en Good Practice publiekelijk geconsulteerd om reacties op te halen ten aanzien van de redelijkheid, de effectiviteit en de wenselijkheid van deze documenten. Als onderdeel hiervan heeft DNB in samenwerking met de NVB een rondetafelgesprek georganiseerd met vertegenwoordigers van banken. Onze reactie op de inbreng uit de sector, hebben we gebundeld in een feedbackstatement.
De Q&A en Good Practice van DNB sluiten aan bij de Europese ontwikkelingen op dit vlak. Ook de ECB zal de sector onder andere op het gebied van klimaatgerelateerde risico’s consulteren, en verwacht later in het jaar met haar toezichtsverwachtingen te komen voor dit onderwerp. Daarnaast is de European Banking Authority als onderdeel van het nieuwe artikel 98(8) herziene bankenrichtlijn gemandateerd om te onderzoeken hoe Environmental, Social and Governance-risico’s kunnen worden opgenomen als onderdeel van de prudentiële toetsing en evaluatie (SREP).
Sector(en)
Op 3 mei is de nieuwe beleidsregel ‘Handhavingsbeleid DNB voor tijdige indiening van toezichtrapportages’ in werking getreden.
Lees meerOp 1 mei 2022 treedt de Wet open overheid (Woo) in werking. De Woo heeft als doel overheden en semi-overheden transparanter te maken. Iedereen kan een Woo-verzoek indienen om publieke informatie te verkrijgen. Met de Woo komt de Wet openbaarheid van bestuur (Wob) te vervallen.
Lees meerOp grond van internationale richtlijnen van de Financial Action Task Force (FATF) en Europese financiële toezichthouders (EBA, EIOPA en ESMA) doet DNB bij financiële instellingen jaarlijks onderzoek naar de inherente integriteitsrisico’s
Lees meer