Deze DNB Analyse beschrijft de uitkomsten van de jongste raming van DNB 3 voor de Nederlandse economie in de periode 2021-2022. Deze zogenoemde tussenraming is geen volledig uitgewerkte raming, maar een actualisatie van de vorige raming in december. Aanleiding is de gewijzigde situatie rond de pandemie sinds de publicatie van de Decemberraming, waarin verondersteld werd dat de maatregelen van de gedeeltelijke lockdown vanaf begin 2021 zouden worden versoepeld. Mede op basis hiervan voorzag de Decemberraming een bbp-groei van 2,9% in zowel 2021 als 2022. Medio december zijn de contactbeperkende maatregelen echter aangescherpt en sindsdien is een lockdown van kracht.
De Raad van Bestuur van de Europese Centrale Bank (ECB) heeft vandaag zijn nieuwe monetairbeleidsstrategie gepubliceerd en uiteengezet in een verklaring over de monetairbeleidsstrategie.
Hoe raakt de hoge inflatie Nederland, en wat zien we in Europa en de rest van de wereld? Klaas Knot ging er op 6 april in de Tweede Kamer over in gesprek.
On April 4 Klaas Knot spoke at the Euro50 Group Conference “The ECB strategic review and the inflation challenge”, held at the Royal Automobile Club in London. Klaas talked about the current high inflation, the implications for monetary policy and the role of the strategic review.