Verouderde browser

U gebruikt een verouderde browser. DNB.nl werkt het beste met:

24 februari 2011 Toezicht Toezichtlabel Q&A

Vraag:

Moet een pensioenfonds in het pensioenreglement een bepaling opnemen betreffende het korten van pensioenaanspraken en pensioenrechten?

Antwoord:

Ja, een pensioenfonds moet op grond van artikel 35 van de Pensioenwet (Pw) in het pensioenreglement een bepaling opnemen betreffende de kortingsregel van artikel 134 Pw: het korten van pensioenaanspraken en pensioenrechten.

In artikel 134 Pw staat onder welke voorwaarden een pensioenfonds mag korten. Er staat in artikel 134 Pw niet dat in het pensioenreglement moet worden opgenomen hoeveel de rechten en aanspraken van deelnemers dalen als gevolg van toepassing van de kortingsregel.

sector

  • Pensioenfondsen